ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ
ΦΩΤΟ -ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

ΗΜΕΡΑ

Στις 31 Οκτωβρίου 2021, ημέρα Κυριακή και ώρα 17.00,πραγματοποιήθηκε συγκέντρωση γονέων, των μαθητών όλων των τάξεων του Πειραματικού Γυμνασίου Καλαμάτας, για ενημέρωση και συζήτηση πάνω σε θέματα σχετικά με τη φοίτηση των παιδιών  στο σχολείο.

Οι διδάσκοντες εκπαιδευτικοί θα  ενημέρωσαν τους γονείς για το περιεχόμενο, τους στόχους, τον τρόπο εργασίας και τη διαδικασία της αξιολόγησης όσον αφορά τα γνωστικά αντικείμενα (μαθήματα).

Η Διευθύντρια ενημέρωσε τους γονείς για τη λειτουργία της σχολικής μονάδας κατά σχολικό έτος 2021-2022.

Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκαν εκλογές για την ανάδειξη του  προεδρείου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Ακολουθεί η παρουσίαση σχετικά με τη λειτουργία της σχολικής μονάδας και σε θέματα φοίτησης των μαθητών. Ενημέρωση 2021- 2022 (1) 31-10-2021

ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΕΣ
ΚΑΙ ΝΕΑ