ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ
Αφίσα ενημέρωση γονέων (1)

ΗΜΕΡΑ

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Ενημέρωση των Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών όλων των τάξεων του 7oυ Πειραματικού Γυμνασίου Καλαμάτας, προκειμένου να συζητήσουμε θέματα που αφορούν στη λειτουργία της σχολικής μονάδας, την συμπεριφορά των μαθητών, την συνεργασία των γονέων με το σχολείο, τον Κανονισμό Λειτουργίας του σχολείου και οτιδήποτε θα βοηθήσει στην εύρυθμη λειτουργία του  και την ομαλή ένταξη των μαθητών στο σχολείο.
Οι διδάσκοντες εκπαιδευτικοί ενημέρωσαν  τους γονείς για το περιεχόμενο, τους στόχους, τον τρόπο εργασίας και τη διαδικασία της αξιολόγησης όσον αφορά τα γνωστικά αντικείμενα (μαθήματα).
Η Διευθύντρια ενημέρωσε για τη λειτουργία της σχολικής μονάδας κατά σχολικό έτος 2022-2023 .
Είμαστε στη διάθεση των γονέων και κηδεμόνων για να συζητήσουμε για την πρόοδο των παιδιών .
Θεωρούμε ότι η συνεργασία μας είναι απαραίτητη για να έχουμε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα στην εκπαιδευτική διαδικασία.
Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκαν εκλογές για την ανάδειξη του προεδρείου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.
Ακολουθεί η παρουσίαση της ενημέρωσης της 11ης  Νοεμβρίου 2022.

ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΕΣ
ΚΑΙ ΝΕΑ