ΟΔΗΓΙΕΣ-ΕΥΧΕΣ

ΗΜΕΡΑ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Ευχόμαστε στους μαθητές και τις μαθήτριές μας να προχωρήσουν το ταξίδι τους στη γνώση και να μείνουν εστιασμένοι στα όνειρά τους.

Οι γονείς και κηδεμόνες να συνεχίσετε να είστε οι στυλοβάτες των προσπαθειών και της εξέλιξης των παιδιών σας.

Ξεκινάμε λοιπόν με αισιοδοξία, με σεβασμό στους κανόνες και τα μέτρα προστασίας, ώστε στο τέλος αυτής της νέας σχολικής χρονιάς να δικαιωθούν οι κόποι και οι προσπάθειες όλων μας.

ΟΔΗΓΙΕΣ

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός θα τελεστεί τη Δευτέρα 13-9-2021 και ώρα 9 π.μ

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.15 από τις εισόδους που έχουν προσδιοριστεί

Θα πρέπει να φέρουν μαζί τους:

• Μάσκα την οποία είναι υποχρεωμένοι να φορούν

• Αποτέλεσμα του αυτοδιαγνωστικού τεστ (self test), το οποίο θα παραδώσουν στον υπεύθυνο εκπαιδευτικό, κατά την είσοδό τους στο σχολείο

• Tο σακκίδιό τους, έτσι ώστε να μεταφέρουν τα βιβλία τα οποία θα τους δοθούν

Ενημερώνουμε επίσης ότι για λόγους υγειονομικής προστασίας οι γονείς δεν θα μπορέσουν να εισέλθουν στο σχολείο κατά τη διάρκεια του Αγιασμού.

Σε περίπτωση που θα χρειαστούν κάποια πληροφορία, θα έχουν τη δυνατότητα να επισκεφθούν το γραφείο, όταν αποχωρήσουν οι μαθητές.

Το πρόγραμμα της εβδομάδας, θα δοθεί στους μαθητές, αλλά θα είναι αναρτημένο και στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Καλή σχολική χρονιά, γεμάτη υγεία και πρόοδο!

Οι Εκπαιδευτικοί και η Διευθύντρια

του Πειραματικού Γυμνασίου Καλαμάτας