Με επιτυχία​ ολοκληρώθηκε η Α΄ φάση των 6ων Μαθητικών Αγώνων Ρητορικής Τέχνης Δ/θμιας Εκπαίδευσης Περιφέρειας Πελοποννήσου, με θεματική: «Διαχρονικές αξίες του αρχαίου ελληνικού πολιτισμού».
IMG_20220405_135929_2

ΗΜΕΡΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π. & Δ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ ΤΜΗΜΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ
Με επιτυχία​ ολοκληρώθηκε η Α΄ φάση των 6ων Μαθητικών Αγώνων Ρητορικής Τέχνης Δ/θμιας Εκπαίδευσης  Περιφέρειας Πελοποννήσου, με θεματική: «Διαχρονικές αξίες του αρχαίου ελληνικού πολιτισμού».
Συγχαίρουμε θερμά όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες οι οποίοι συμμετείχαν.
Συγχαίρουμε και τους μαθητές του 7ου Πειραματικού​Γυμνασίου Καλαμάτας οι οποίοι εκπροσώπησαν επάξια το σχολείο μας.
Επισημαίνουμε το πόσο  σημαντική  είναι  η συμμετοχή  των μαθητών  σε αγώνες, διαγωνισμούς  και  δράσεις!
Αντί  να διασκεδάζουν  το χρόνο  τους , ψυχαγωγούνται, κερδισμένοι  από  την προσπάθεια!
Δεν  υπάρχει  ήττα ούτε  αποτυχία  στην προσπάθεια! Η προσπάθεια  από  μόνη  της  είναι  επιτυχία!
​Η αυτοπεποίθηση    ” κοποις  κταται”

ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΕΣ
ΚΑΙ ΝΕΑ