ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

ΗΜΕΡΑ

Αγαπητοί γονείς, Το Πειραματικό Γυμνάσιο Καλαμάτας, προτίθεται να υλοποιήσει εκπαιδευτική επίσκεψη τριών (3) ημερών στις 6,7 και 8 Μαΐου στα Ιωάννινα. Η εκδρομή υλοποιείται στο πλαίσιο των Ομίλων Καινοτομίας και Δημιουργικότητας. Παρακαλείστε όσοι γονείς επιθυμούν να συμμετέχουν τα παιδιά σας στην Εκπαιδευτική αυτή επίσκεψη να έλθετε στο σχολείο την Μ. Δευτέρα 18/4/2022 , 10:00 π,μ με 12:00 π.μ προκειμένου να υπογράψετε υπεύθυνη δήλωση αποδοχής της συμμετοχής του παιδιού σας και να προεξοφλήσετε το κόστος, το οποίο ανέρχεται στα 130 € περίπου. Όσοι γονείς έχετε ήδη υπογράψει δήλωση και προκαταβάλει το ποσό των 20 ή 40 € παρακαλείσθε να εξοφλήσετε το υπόλοιπο ποσό των 110 ή 90 €. Το σχολείο προτίθεται να ναυλώσει και δεύτερο λεωφορείο, εξαιτίας της αύξησης του αριθμού των συμμετεχόντων μαθητών που δεν καλύπτεται από την ναύλωση ενός μόνο λεωφορείου. Το δεύτερο λεωφορείο συνεπάγεται την αύξηση του κόστους.

Μαρία Νικητοπούλου
ΠΕ 79.01