ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ 4ο ΕΠΑΛ
IMG_20220223_125808

ΗΜΕΡΑ

Την Τετάρτη 23-2-2022 το τμήμα Γ3 του Πειραματικού Γυμνασίου Καλαμάτας επισκέφτηκε το 4ο ΕΠΑΛ Καλαμάτας κατόπιν προσκλήσεως του Δ/ντή του Κου Βρυώνη Δημήτριου. Οι μαθητές-μαθήτριες ενημερώθηκαν για τα εργαστήρια και τις ειδικότητες που λειτουργούν όπως και για το αν διευκολύνει η φοίτηση σε ΕΠΑΛ ή Γενικό Λύκειο ανάλογα με τη σχολή προτίμησης. Με ατέλειωτη υπομονή και αγάπη για το έργο του ο Κος Βρυώνης ξενάγησε για πολύ ώρα τους μαθητές/τριες στις εγκαταστάσεις του σχολείου, τα εργαστήρια, τους χώρους δημιουργίας. Με μια πληρέστατη ενημέρωση στο αμφιθέατρο έλυσε κάθε απορία αγκαλιάζοντας με αγάπη τα όνειρα των παιδιών για το μέλλον τους. Αφιερώστε λίγο χρόνο στις παρακάτω φωτογραφίες. Μια εικόνα, χίλιες λέξεις. Η Διευθύντρια του Πειραματικού Γυμνασίου Καλαμάτας Κα Νικητοπούλου Μαρία, ο Σύλλογος Διδασκόντων, ο συνοδός Καθηγητής Κος Σμέρλας Κωνσταντίνος-Μαθηματικός ευχαριστούν θερμά τον Κο Βρυώνη Δημήτρη-Δ/ντή του 4ου ΕΠΑΛ, τους Διδάκοντες Καθηγητές και την Καθηγήτρια Πληροφορικής Κα Δημοπούλου Βασιλική που με ζήλο εξήγησε στους μαθητές/τριες τις δυνατότητες του 3 D εκτυπωτή και έκανε όλα τα χατήρια στην Αθανασία μας που ενθουσιάστηκε όπως και όλοι οι μαθητές/τριες. Ευχαριστούμε!!!

ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΕΣ
ΚΑΙ ΝΕΑ